Kobieta Koguar – czyli o związkach dojrzałych kobiet z młodszymi partnerami

portret kobiety po 40 i pumy

Kobieca dojrzałość

Wykształcona, spełniona zawodowo, zadbana i pewna siebie – tak można opisać obecnie wiele kobiet po 40 – stce. Kobiet, które nigdy nie zrezygnowały z siebie, swoich planów i marzeń za to konsekwentnie realizowały je w swoim życiu. Przyciągają uwagę mężczyzn w różnym wieku, także tych młodszych. Nie dziwi więc fakt, że coraz więcej z nich decyduje się na związek z młodszym od siebie partnerem. Takie kobiety zaczęto nazywać w Stanach Zjednoczonych koguarami. Koguar, w Polsce lepiej znany pod nazwą puma, to dziki kot żyjący w Ameryce Północnej oraz Południowej. Zwierzę o magnetycznej osobowości, łączące w sobie siłę i dostojeństwo.

Związki typu “cougar”

W przeszłości tradycyjnie, związki, w których mężczyzna jest starszy od kobiety, były powszechnie akceptowane, nawet jeśli różnica wieku przekraczała 10 lat. W przypadku relacji z odwrotną dynamiką wiekową, społeczność często kierowała się stereotypami i uprzedzeniami. Na przestrzeni lat dużo jednak zmieniło się w tej kwestii. Wraz z zachodzącymi zmianami społecznym i kulturowymi związki dojrzałych kobiet z młodszymi partnerami przestały tak elektryzować opinię publiczną.

Znane Kobiety-Koguary

Nie trzeba długo szukać przykładów pośród polityków i gwiazd showbiznesu.. Jedną z najbardziej rozpoznawanych par zjest związek francuskiej pierwszej damy Brigitte Macron z prezydentem Emmanuelem Macronem, który jest od niej młodszy o 24 lata. Podobnie ikona muzyki Madonna była w relacji z tancerzem Ahlamalikiem Williamsem, młodszym od niej o 36 lat. Także aktorka Priyanka Chopra, która w 2000 roku zdobyła tytuł Miss Świata i amerykański piosenkarz Nick Jonas, tworzą udany związek pomimo 10 letniej różnicy wieku. Para pobrała się w 2018 roku.

Zakochani w starszej

Gdy kobieta wiąże się ze starszym od siebie partnerem, zazwyczaj nikt nie pyta, co w nim widzi. Dopiero gdy różnica wieku przekracza 15 lat, pytania te stają się powszechniejsze. Natomiast w związkach typu “cougar” są one zadawane szczególnie często.

Co młodsi mężczyźni mogą widzieć w starszych od siebie kobietach? Często podziwiają ich dojrzałość, życiowe doświadczenie oraz emocjonalną stabilność. To wszystko może być dla nich bardzo atrakcyjne. Dojrzałe kobiety, z kolei, są często postrzegane jako bardziej pewne siebie, niezależne i posiadające klarowną wizję tego, czego oczekują od życia i związków. To połączenie doświadczenia i mądrości życiowej z młodzieńczym entuzjazmem i energią może prowadzić do tworzenia głębokich, satysfakcjonujących relacji, które przekraczają tradycyjne ramy wiekowe. Współczesne społeczeństwo staje się coraz bardziej otwarte na różnorodność form związków, co pozwala na swobodniejsze wyrażanie uczuć i budowanie szczęśliwych relacji, niezależnie od różnicy wieku.

Problemy w związkach z dużą różnicą wieku

Nie zależnie od tego która strona w związku jest starsza, para z dużą różnicą wieku może napotkać specyficzne wyzwania, którym będzie musiała stawić czoło.

Partnerzy mogą znajdować się na różnych etapach życia, co może wpływać na ich cele, priorytety i zainteresowania. Na przykład, młodsza osoba może być bardziej zainteresowana rozwojem kariery i odkrywaniem świata, podczas gdy starsza osoba może szukać stabilizacji i spokojniejszego trybu życia. Różnica wieku może prowadzić do różnic w wychowaniu, wartościach i przekonaniach kulturowych, co może powodować nieporozumienia i konflikty. Starszy partner może mieć też inne podejście do finansów, rodziny czy stylu życia niż młodszy. Nie są to jednak problemy nie do przezwyciężenia, jeśli tylko nie zapomina się o wzajemnym szacunku i nieustannej komunikacji, budującej relację.

Doświadczenie swatki

Jako swatka z 11-letnim doświadczeniem łączyłam pary z większą różnicą wieku. Przyznaję, że jest to zadanie trudniejsze, niż kojarzenie par o mniejszej różnicy wieku. Miłość potrafi jednak wyjść poza ramy kulturowe i społeczne. A wy? Zdecydowalibyście się na związek z dużo starszym od siebie partnerem? Zapraszam do kontaktu!

Kontakt

Dodaj komentarz