Nie marnuj swojego czasu – pozwól się wyswatać!

mężczyzna stoi w parku i trzyma zegar

Jedni miłość znajdują jeszcze w szkolnej ławce. Inni odnajdują ją „po sąsiedzku”, czyli spotykają się z kimś, kogo wcześniej dobrze znali. Bywają też tacy, którzy muszą poświęcić wiele czasu i trudu, by znaleźć odpowiedniego partnera. Od czego to zależy?  

Poszukujące 30 latki

Czasem można usłyszeć humorystyczne stwierdzenie, że „po trzydziestce łatwiej zginąć w zamachu terrorystycznym niż wyjść za mąż”. Oczywiście to żart. Można w nim jednak odnaleźć ziarno prawdy. Jak pokazują badania obecnie średnia wieku, kiedy decydujemy się założyć rodzinę znacznie się wydłużyła i wynosi teraz 30 lat. Co jest tego przyczyną? Z pewnością można wskazać wiele czynników, takich jak zmiany społeczne, chęć zdobycia wykształcenia czy zrobienia kariery. Wszystko to sprawia, że znacznie później niż jeszcze 20 lat temu decydujemy się na wejście w stały związek. Niestety znalezienie partnera w tym wieku staje się również trudniejsze. Praca, obowiązki oraz mniejsza ilość kontaktów towarzyskich niż kiedy mieliśmy 20 lat sprawia, że poznanie kogoś odpowiedniego zajmuje nam więcej czasu. Coraz chętniej 30 latkowie sięgają po aplikacje randkowe lub korzystają z portali. Podyktowane jest to głównie wygodą. Łatwiej znaleźć przysłowiowe 15 minut choćby w drodze do pracy, czy wieczorem po ciężkim dniu na rozmowę za pośrednictwem Internetu niż uczestniczyć spotkaniach towarzyskich. Jednak jakość takich kontaktów bywa różna. Praktyka pokazuje, że za pośrednictwem aplikacji randkowych inicjujemy wiele rozmów, jednak bywają one bardzo przelotne. Dopiero co któryś z nich przeobraża się w trwalszą relację, a i ona nie oznacza jeszcze wejście z kimś w związek. Dlatego część osób zarzuca poszukiwanie na własną rękę i udają się po pomoc do profesjonalnej swatki.

Swatanie formą oszczędności czasu

Prawnicy, lekarze czy biznesmeni nie dysponują z reguły duża ilością czasu. Sami będąc profesjonalistami chętniej oddają swoje sprawy w ręce zawodowców, w przekonaniu że w pełni spełnią oni ich oczekiwania bez zbędnego angażowania w szczegóły. Dotyczy to także miłości. Korzystanie z usług zawodowej swatki pomaga zaoszczędzić czas. To po jej stronie leży znalezienie odpowiedniego partnera nastawionego na stały związek i spełniającego podane kryteria. Klientom pozostaje już tylko creme de la creme, czyli samo randkowanie. Otwarcie mówią o tym znane amerykańskie swatki takie jak Orly Hadida czy Patti Stanger. W Polsce również zaobserwować można rosnący trend w tej materii.

Do mojego biura zgłaszają się zamożni klienci, którzy nie tylko nie chcą tracić czasu na bezskuteczne poszukiwania, ale również pragną otrzymywać wyłącznie rzetelne i sprawdzone oferty. Poszukują partnera/ partnerki na podobnym poziomie zamożności i wykształcenia. Moje usługi zapewniają im również pełną anonimowość, na czym bardzo im zależy. W dzisiejszym świecie czas jest bardzo cenny, a korzystanie z usług swatki pozwala go znacząco zaoszczędzić.  

Dodaj komentarz