15 lutego Dzień Singla. Dlaczego ktoś zostaje singlem z wyboru, a kto inny z konieczności?

Jak wiecie, a może i nie wiecie, 15 lutego obchodzony jest Dzień Singla. Zastanawia mnie to, czy osoby samotne świadomie decydują się na życie samemu, czy jest to samotność nie z wyboru, a może robią to z przyzwyczajenia do swojego obecnego życia.

Świadomy wybór

Coraz więcej osób świadomie decyduje się na życie w samotności. Wybierają niezależność i wolność. Zamiast budować związki wolą np. wspinać się po szczeblach kariery. Zdarza się też tak, że wybierają samotność ponieważ w poprzednim związku zostali bardzo zranieni. Z obawy przed kolejnym zawodem czy bolesnym rozstaniem, wolą pozostać singlami. A może to przyzwyczajenie do swojego obecnego życia. Nie chcą w nim nic zmieniać, a tym bardziej dostosowywać się do przyzwyczajeń potencjalnego partnera.

Singiel z konieczności

Są też osoby, które nie chcą być singlami, a jednak nimi są, ponieważ po wielu próbach nadal nie udało z nikim stworzyć prawdziwej relacji. Może to wynikać z tego, że osoba ta jest nieśmiała i nie do końca umie się otworzyć przed kimś innym, ale wcale też nie musi tak być. Może po prostu nie trafiła jeszcze na osobę stworzoną dla siebie. Takie osoby poszukują miłości na różne sposoby: czy to portal randkowy, biuro matrymonialne albo imprezy, czy też swatanie przez znajomych. Chociaż spróbowali wielu sposobów nadal się nie poddają i szukają drugiej połówki, bo nie chcą do końca życia być samemu.

Pomogłam już wielu ludziom znaleźć miłość, pomogę i Tobie, jeśli nie chcesz być nadal singlem lub singielką.

Pozdrawiam

Swatka Anna

Dodaj komentarz