Jak zapomnieć o byłym?

To już koniec, rozstałaś się ze swoim chłopakiem… Serce krwawi, łzy płyną strumieniami, a Ty najchętniej chciałabyś jak najszybciej o nim zapomnieć. Jednak im bardziej chcesz, tym więcej pamiętasz… W radiu leci wasza piosenka, codziennie przechodzisz obok waszej ulubionej kawiarni, a na komodzie stoi wasze zdjęcie…

Z każdym dniem czujesz, że jeśli czegoś nie zrobisz, to rozsypiesz się na tysiąc kawałków. Pragniesz o nim zapomnieć, wyrzucić go z serca, bo zwyczajnie nie chcesz cierpieć. Dlatego przychodzę z pomocą.

Od 8 lat zawodowo zajmuję się łączeniem ludzi w pary. Słyszałam wiele podobnych historii. Jedno wiem na pewno, z pewnością go nie zapomnisz, chyba, że nabawisz się amnezji. Jednak możesz przykurzyć nieco wasze wspomnienia. A to lista, która Ci w tym pomoże:

  1. Koniecznie schowaj lub wyrzuć wszystkie wasze zdjęcia i jego zdjęcia, usuń je również z telefonu z mediów społecznościowych.

2. Zablokuj go w mediach społecznościowych, przestań obserwować co się u niego dzieje, bo zaczniesz się porównywać do jego nowej laski, a po co ci to.

3. Wyrzuć lub oddaj wszystkie przedmioty, które ci go przypominają: szczoteczkę do zębów, jego koszulę, książkę, którą ci kupił.

4. Przestań chodzić w miejsca, które ci go przypominają. Odpuść sobie waszą ulubioną kawiarnię, restaurację.

5. Zrób porządek w szafie. Oddaj lub wyrzuć ubrania, które ci go przypominają, np. czerwoną sukienkę, którą miałaś na sobie kiedy pierwszy raz cię pocałował.

6. Nie pytaj o niego znajomych, a jeśli sami coś o nim mówią, to poproś, aby przestali Cię informować o tym co u niego słychać.

7. Napisz do niego list z wszystkim tym co cię boli, następnie go zniszcz lub spal, wybacz wszystkie jego winy i życz mu dobrze.

8. Zrób coś, co zawsze chciałaś zrobić, a nigdy nie miałaś na to czasu lub brakowało ci odwagi – może kurs tańca albo samotna podróż po Polsce.

Były facet to przeszłość i tam powinien pozostać. Liczy się teraźniejszość i przyszłość, która, jeśli tylko na to pozwolisz może być ciekawą przygodą. Wierzę, że jeszcze nadejdzie ten czas, że znajdziesz człowieka, który rozpali twoje serce, a były będzie tylko mglistym wspomnieniem.

Swatka Anna

Dodaj komentarz