Czy zawsze zakochujemy się w tym samym typie osobowości?

Kiedy mamy za sobą już kilka nieudanych związków, to warto przyjrzeć się jednej rzeczy. Temu, czy zawsze zakochujemy się w tym samym typie osobowości. Czy nasze byłe partnerki lub byli partnerzy, mają wspólne cechy. 6 października 2021 roku byłam zaproszono jako ekspert od miłości i związków do programu “Pytanie na Śniadanie”, gdzie właśnie poruszaliśmy ten temat. Materiał wideo z programu możesz obejrzeć TUTAJ. Zachęcam gorąco do obejrzenia!

Czy zawsze zakochujemy się w tym samym typie osobowości?

Zdarza się w mojej pracy, że klienci przychodzą do mnie ze zdjęciami swoich byłych drugich połówek, abym pomogła im znaleźć kogoś podobnego. To samo dotyczy cech osobowościowych. Klienci podczas spotkania opowiadają o cechach byłych partnerów po to, aby było mi łatwiej znaleźć następną podobną osobę. W swojej pracy staram się zerwać z takim schematem przy poszukiwaniu miłości dla moich klientów. Na dłuższą metę to wcale nie jest takie dobre. Dlaczego? Z jakiegoś powodu poprzednie związki były nieudane i być może jest to właśnie wina tych, a nie innych cech osobowości.

Kiedy poszukuję nowej drugiej połówki dla mojego klienta lub klientki, to staram się namówić go lub ją do zmiany, jeśli chodzi o określone cechy osobowościowe czy fizyczne, których oczekuje od drugiej osoby. Nie zawsze to się udaje, ale jeśli mam zielone światło na takie działanie, to wtedy zawsze się dzieje. I często okazuje się, że to właśnie ja miałam rację, a klienci dziękują mi, że otworzyłam im oczy.

Dodaj komentarz