Pytanie na Śniadanie i Swatka Anna

Pytanie na Śniadanie i Swatka Anna, to wpis mówiący o moim ostatnim wystąpieniu w tym programie. Serdecznie zapraszam na przeczytanie jego streszczenia!

Pytanie na Śniadanie i Swatka Anna

23 sierpnia 2021 byłam zaproszona do programu Pytanie na Śniadanie. Razem z Agnieszką Wendorff-Czajkowską byłyśmy zaproszone do rozmowy o nowych związkach mamy i taty. Temat jest niezwykle ważny i trzeba odpowiednio do niego podejść. Dzieci nie zawsze pozytywnie reagują na nową miłość swojego rodzica, ale to właśnie dorośli powinni pracować nad tym, by było to jak najmniej problematyczne.

W niektórych przypadkach potrzebna będzie pomoc psychologiczna. I nie ma nic w złego w jej skorzystaniu! Jeśli chcemy, aby relacja pomiędzy dzieckiem a nowym partnerem była w porządku, to trzeba o nią zadbać. Nowy partner nie powinien narzucać z góry nowych zasad, które mają panować w domu. Te zasady trzeba wypracować wspólnie, zwłaszcza jeśli nasze dziecko jest już nastolatkiem. Nie oznacza to jednak, że dziecko decyduje o wszystkim, natomiast potrzebna jest w tym zakresie współpraca jednej i drugiej strony. Jeśli tego nie zrobimy, to może dojść do różnych nieprzyjemnych sytuacji. Dziecko może na przykład na różne sposoby sabotować działania nowego partnera swojego rodzica czy przeinaczać fakty. Nie można do tego dopuścić!

Jeśli ten temat jest dla Ciebie interesujący, to koniecznie obejrzyj naszą rozmowę z prowadzącymi programu Pytanie na Śniadanie. Wystarczy, że klikniesz na zdjęcie z tego wpisu.

pytanie na śniadanie i swatka anna

Dodaj komentarz