Jak przekonać partnera do swoich racji?

Mówi się, że to kobieta ma zawsze rację, a mężczyzna dla własnego bezpieczeństwa powinien swoje zdanie zmienić, ustąpić, przytaknąć. W związku nie zawsze tak będzie i warto o tym pamiętać. W tym wpisie chciałabym się podzielić sprawdzonymi metodami na to jak przekonać partnera do swoich racji.

Przymilanie się

Ta metoda sprawdzi się wtedy, kiedy my mamy wielką ochotę coś zrobić, a z kolei partner to tak niekoniecznie, np. wyjść na kolację do fajnej restauracji. Sprawdzi się również wtedy, kiedy coś przeskrobiesz, a za co druga połówka mogłaby być zła… W takich sytuacjach trzeba być wyjątkowo milszym niż zwykle. Można też upichcić ulubioną potrawę lub przygotować ciasto, które nasza druga połówka uwielbiam. W końcu przez żołądek do serca…

Niech Twój pomysł będzie jego pomysłem

Tutaj trzeba umiejętnie poprowadzić rozmową i metoda nie sprawdzi się w każdej sytuacji. Na pewno nie wykorzystasz jej wtedy, kiedy Twoim pomysłem będzie coś, czego partner nie cierpi… Na to z pewnością się nie nabierze. Jednak w innych sytuacjach dobrze poprowadzona rozmowa może przynieść zdecydowaną korzyść! Zwłaszcza jeśli do tego powiesz drugiej połówce kilka komplementów na temat tego jak to dobrze potrafi daną rzeczy wykonać. Wtedy z pewnością się nie oprze!

Okazuj szczęście

Ludzie lubią sprawiać innym radość i obserwować, że to co zrobili, to uszczęśliwia innych. Zwłaszcza, jeśli dotyczy to najbliższych osób. Jeśli chcesz, aby druga połówka coś dla Ciebie zrobiła, to pokazuj jak bardzo ta dana rzecz sprawi Ci radość. Umiejętnie wplataj to w Wasze rozmowy, a jestem pewna, że prędzej czy później osiągniesz swój cel.

Jak przekonać partnera do swoich racji

Wydawać by się mogło, że przekonanie partnera do swoich racji może być trudne. Fakt, czasami potrzeba włożyć w to więcej wysiłku, ale wtedy trzeba też przemyśleć strategię i wybrać do tego odpowiednią metodę. Każda z nich jest skuteczna, tylko musi być dobrze wdrożona.

Jak przekonać partnera do swoich racji

Dodaj komentarz