3 lekkie lektury idealne na wakacje

Wakacje to idealny czas na czytanie lekkich książek. Ja na urlopie spędzam czas z rodziną, a kiedy mam tylko okazję, to czytam. W tym wpisie chciałabym Ci polecić 3 lekkie lektury idealne na wakacje. Mam nadzieję, że CI się spodobają. Liczę też na Twoje propozycje!

Karolina Wilczyńska – Zaplątana Miłość

„Zaplątana miłość” to pierwszy tom z cyklu Stacja Jagodno. W tej części poznajemy Tamarę, jej nastoletnią córkę Marysię, mamę Tamary – Ewę i tajemniczą babcię Różę. Tamara w ramach pracy ma przygotować kampanię wyborczą dla wójta gminy Jagodno. Podczas jednego ze spotkań wyborczych ktoś zarzuca jej, że w ogóle nie dba o swoją rodzinę, którą ma w gminie. Problem w tym, że Tamara nawet nie ma pojęcia o co chodzi… Pyta nawet o szczegóły swoją mamę, ale ta ukrywa jakąś tajemnicę. Kim dla Tamary i jej rodziny jest babcia Róża? Jak to się stało, że kobiety się spotkały? Tego dowiecie się z lektury!

Margaret Mitchell – Przeminęło z wiatrem

To jedna z moich ulubionych powieści, do której często wracam, zwłaszcza w okresie wakacyjnym. Scarlett O’Hara w swoim życiu miała mnóstwo przeżyć – łatwych i trudnych, przyjemnych i tych mniej przyjemnych. Nigdy się jednak nie poddawała i za to ją cenię. Czasem się nawet z nią utożsamiam, zwłaszcza gdy mam jakiś problem. Mówię sobie wtedy: Pomyślę o tym jutro (jak Scarlett z książki) i najczęściej właśnie tego kolejnego dnia znajduję rozwiązanie swojego problemu.

Katarzyna Sarnowska – Serce za burtą

Jest to powieść obyczajowa, której akcja toczy się w Powężu oraz na Jezioraku. Opowiada historię grupy przyjaciół, ale skupiając się na rodzinie Aliny. W książce opisywane są różne wydarzenia naszych bohaterów, które skłoniły mnie do różnorodnych przemyśleń. Jak poradziłabym sobie z kryzysem, który dotknął Gabi i Jean’a? Czy tak jak Alina umiałabym dla partnera przemóc własne lęki, by sprawić mu przyjemność i czerpać radość z jego zadowolenia? Czy umiałabym się odnaleźć po problemach, które dotknęły Ewę i Waldka?

3 lekkie lektury idealne na wakacje

A Ty co najbardziej lubisz czytać latem? Czy są to historie miłosne czy raczej wolisz inny gatunek w te upalne dni? A może czytając o miłości masz ochotę też ją przeżyć? Jeśli tak, to zapraszam do mojego sklepu, w którym kupisz książki, e-booki oraz audiobooki, które pomogą Tobie w znalezieniu miłości!

3 lekkie lektury idealne na wakacje

Dodaj komentarz