3 pomysły na randkowe wyjazdy w Polsce

Pandemia koronawirusa troszkę nam już odpuściła. Wiele pensjonatów czy hoteli jest już otwartych na turystów, więc warto skorzystać z okazji i pozwiedzać! A czy już wiesz gdzie Ty w tym roku wybierasz się na romantyczny wyjazd z drugą połówką? Jeśli nie, to w tym wpisie zobaczysz 3 pomysły na randkowe wyjazdy w Polsce.

Chełmno

Czy wiesz, że Chełmno to polskie miasto zakochanych? Patronem miasta jest św. Walenty, a z okazji Walentynek w mieście odbywa się specjalny jarmark, a ulice tego dnia udekorowane są w iście miłosnym stylu. Jednak miłosną atmosferę miasta czuć na co dzień, bo specjalnie dla zakochanych została stworzona trasa spacerowa. Dzięki niej można zobaczyć najważniejsze zabytki Chełmna, np. mury miejskie, które są jedne z najdłuższych w Polsce. Warto też odwiedzić kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Manny, w którym znajdują się relikwie patrona miasta.

Wrocław

Do Wrocławia warto się wybrać z kilku powodów. Jednym z nich jest duże, przestronne ZOO, w którym znajduje się Afrykarium. Zobaczyć można zwierzęta z różnych stron świata, bez konieczności wyjazdów zagranicznych. Oprócz tego warto odwiedzić przepiękną Starówkę i spacerować po ulicach miasta, na których można spotkać… krasnale! Krasnali jest bardzo dużo – ponad 360 sztuk i poustawiane są w różnych, nietypowych miejscach i to nie tylko w centrum miasta. Każdy krasnal jest inny i ma swoją własną historię. Warto je poznać w te wakacje!

Trójmiasto

Na randkowy wyjazd warto wybrać się także nad morze. Pamiętaj, że długie spacery na plaży w świetle księżyca są bardzo romantyczne! A za dnia warto pozwiedzać Trójmiasto i np. wybrać się na molo w Sopocie. Doskonałym pomysłem jest spacerowanie po zabytkowym centrum Gdańska i wybranie się na most zakochanych, by powiesić tam kłódkę ze swoimi inicjałami. A jeśli spacery po plaży nie będą wystarczające, to warto przejść się na spacer do jednego z wielu trójmiejskich parków. I oczywiście na przełomie lipca i sierpnia odwiedzić Jarmark św. Dominika w Gdańsku!

3 pomysły na randkowe wyjazdy w Polsce

Polskie miasta latem są przepiękne i warto je wtedy zwiedzać. Nie na szybko, ale na spokojnie, bo w końcu po to jest urlop. Pamiętaj też, że pandemia i związane z nią obostrzenia nie były łaskawe dla naszych branż hotelarskich i gastronomicznych. Warto o tym pamiętać przy planowaniu wakacyjnych wojaży.

3 pomysły na randkowe wyjazdy

Dodaj komentarz