Czy związek na odległość jest możliwy?

czy związek na odległość jest możliwy

Ludziom w życiu różnie się układa. Jedni miłość swojego życia spotykają na podwórku czy w szkole, a inni z kolei na drugim krańcu Polski czy nawet w innym kraju. Zdarza się, że wieloletnie małżeństwa, związki partnerskie muszą ze względów zawodowych czy finansowych mieszkać w różnych miastach. W takich przypadkach ludzie często zadają sobie pytanie: czy związek na odległość jest możliwy?

Czy związek na odległość jest możliwy?

Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. W głównej mierze zależy to od konkretnych ludzi, których ten problem dotknął. Są przypadki, gdzie związki przetrwały i są silniejsze, ale są też takie, których odległość oddaliła od siebie…

Co zrobić, aby taki związek przetrwał?

I to jest najważniejsza kwestia. Gdy dotyka nas problem związku na odległość, to powinniśmy się skupić przede wszystkim nad tym, co zrobić aby miłość przetrwała, a nie na tym czy jest to w ogóle możliwe!

Związek na odległość jest wymagający dla obu stron. Trzeba włożyć sporo chęci, wysiłki i odpowiedniego planowania. Niby niewiele, ale bez tego nic nie uda się zrobić. Trzeba też mocno zaufać drugiej stronie, że nas nie skrzywdzi, nie zostawi, nie zdradzi. Trzeba wszelkimi dostępnymi sposobami utrzymywać żar miłości, ale tutaj na szczęście technologia przychodzi nam z pomocą!

A co można zrobić, aby utrzymać miłość na odległość? Podam Wam kilka przykładów i mam nadzieję, że Was tym zainspiruję:

  • ustalcie między sobą konkretny dzień i godzinę na dłuższe rozmowy o tym, co u Was się w danym tygodniu wydarzyło,
  • organizujcie wirtualne randki, np. grając wspólnie w gry internetowe albo wspólnie oglądając film czy odcinki ulubionego serialu, a po seansie porozmawiajcie o tym,
  • planujcie wspólną przyszłość, wyjazdy czy spotkania, ale z konkretną datą realizacji, by nie zostało to jedynie w sferze marzeń,
  • wysyłajcie do siebie listy lub e-maile miłosne, przypominajcie sobie w nich za co siebie kochacie i co w sobie doceniacie.

Jeśli dotknął lub dotknie Was problem związku na odległość, to pamiętajcie, że to nie koniec świata. To doświadczenie może sprawić, że jako para będziecie jeszcze silniejsi. Musicie jednak włożyć o wiele więcej siły i chęci w utrzymanie relacji. Życzę Wam, by nie zabrakło Wam samozaparcia!

Dodaj komentarz