Jak przetrwać Wielkanoc w pojedynkę?

Święta, niezależnie czy to Wielkanocne, czy Bożego Narodzenia, zawsze są trudnym okresem dla osób samotnych, dla singli.  Ale nie musi to być smutny czas. Wstęp wpisu może jest i krótki, ale chciałabym się skupić na tym, aby przekazać Wam jak przetrwać Wielkanoc w pojedynkę.

Jak przetrwać Wielkanoc w pojedynkę? Może święta spędzone w gronie rodziny?

Jeśli masz taką możliwość, to na Wielkanoc możesz pojechać do kogoś z rodziny, z kim utrzymujesz dobry kontakt. Podczas niedzielnego śniadania stukniecie się jajeczkiem, zrobicie konkurs na największą liczbę zjedzonych jaj, a później pójdziecie na spacer. Z równowagi mogą jedynie wyprowadzić Cię pytania i sugestie o Twojego przyszłego partnera / partnerkę. Przygotuj więc zawczasu jakąś ładną wymijającą odpowiedź – np. że czekasz na kogoś, dla kogo będziesz najważniejsza / najważniejszy i nie zrani Ciebie jak poprzednia osoba w Twoim życiu.

Święta spędzone w gronie przyjaciół

W Twoim otoczeniu nie jesteś jedyną osobą samotną? To zaproponuj wspólne spędzenie Wielkanocy! Podzielcie się obowiązkami przy gotowaniu potraw, ustalcie godzinę niedzielnego śniadania i spędźcie razem ten dzień. Jeśli jesteś osobą towarzyską, to z pewnością bardzo spodoba się Tobie właśnie to rozwiązanie.

Święta spędzone w zaciszu domowym

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zamknąć drzwi i cały okres świąteczny poświęcić tylko i wyłącznie sobie. Szykujesz sobie do jedzenia to, co lubisz najbardziej, w piżamie możesz chodzić przez cały czas. Możesz obejrzeć ulubiony serial czy film albo pod przykryciem kocyka poczytać książkę. Bez żadnego pośpiechu i zmartwień.

Święta spędzone na wyjeździe

Jeśli jednak nie chcesz spędzić Wielkanocy ani z członkami Twojej rodziny, ani ze znajomymi, a zacisze domowe już Ci obrzydło, to pomyśl o wyjeździe! Biura podróży oferują interesujące wyjazdy zagraniczne właśnie w tym okresie. Nie będziesz myśleć o przygotowywaniu potraw świątecznych, a czas spędzisz w przyjemnej temperaturze, opalając się na plaży. A może właśnie podczas wyjazdu spotkasz kogoś, kto zawładnie Twoim sercem?

Jak przetrwać Wielkanoc w pojedynkę?

Dodaj komentarz