Co jest lepsze bycie singlem czy bycie w związku?

Zastanawiałaś się kiedykolwiek co jest lepsze bycie singlem czy bycie w związku? Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety oraz wady. Warto się z nimi zapoznać, by wiedzieć co według Ciebie będzie najlepsze.

Zalety bycia singlem

Wolność! To chyba pierwsze co wszystkim do głowy przychodzi, jeśli chodzi o wymienianie zalet bycia singlem. Nie musisz nikomu tłumaczyć się ze swoich planów. Masz ochotę na wypad do kina? To po prostu idziesz. Masz ochotę dłużej leżeć w łóżku? To po prostu leżysz i tyle! Jesteś swoim sterem, żeglarzem, okrętem. Poza tym ogarniasz wszystko tylko po sobie. Nie zbierasz skarpetek ani gaci z podłogi. Deska klozetowa jest również zawsze zamknięta i nie musisz się prosić o to, by ją zamykać. No i nie prosisz co pół roku faceta o to, by powiesił tę cholerną półkę w sypialni, tylko robisz to sama albo zamawiasz odpowiednią usługę u fachowca. Płacisz, ale masz zrobione.

Wady bycia singlem

Najważniejszą wadą bycia singlem jest to, że tak naprawdę nie masz z kim dzielić swoich smutków czy radości. Przyjaciółki nie zawsze mają czas na spotkanie, a facet to jednak czeka w domu na Twoją relację z ciężkiego dnia w pracy. Albo dopinguje Cię w staraniu o awans. Albo czeka z gorącą herbatą, kiedy wracasz z autobusu zimową porą. Albo nawet i zrobi ten masaż mniej lub bardziej udolnie. No i zaopiekuje się Tobą w trakcie choroby.

Zalety bycia w związku

Opieka i czułość od drugiej osoby, to moim zdaniem  najważniejsze zalety bycia w związku. Czyli praktycznie to, co jest wadą w byciu singlem. Do tego wiesz, że na wakacjach zawsze będziesz miała kompana do wojaży. Masz przy sobie kogoś, kto wspomoże Cię w najtrudniejszych sytuacjach i nie musisz walczyć z problemami sama. Choć związek to często kompromisy, ale dzięki temu i my się rozwijamy na wielu płaszczyznach.

Wady bycia w związku

Czy bycie w związku ma wady? Ależ oczywiście! W życiu nic nie jest przecież zero-jedynkowe. Mimo, że go kochasz, a on Ciebie, to często nie możesz doprosić się wielu rzeczy. Czasem musisz kontrolować i rozliczać jak matka. A czasem pięćset tysięcy razy przypominasz mu, że ma zamykać tę cholerną deskę klozetową, a brudne gacie i skarpetki mają lądować w koszu na pranie. I w takich momentach masz ochotę spakować mu walizki i wystawić na zewnątrz. Ale jednak tego nie robisz, bo sama wiesz, co jest dla Ciebie ważniejsze i za co go kochasz.

I jak? Już wiesz co jest lepsze bycie singlem czy bycie w związku?😊

Pozdrawiam Swatka Anna

Dodaj komentarz