Czy jesteś gotowy/gotowa na związek


Czy wiesz, że w obecnych czasach jeszcze trudniej jest stworzyć szczęśliwy związek?

👉❤️W Polsce każdego dnia kończy się wiele związków. W dużych miastach rozwodzi się co drugie małżeństwo, również te z długim stażem. Obecnie nie wytyka się palcem rozwodników, a nawet są organizowane imprezy rozwodowe. Po jakimś czasie, a może jeszcze w trakcie załatwiania formalności, Panowie i Panie z odzysku wkraczają do gry. Jedni szybko znajdują nowych partnerów, inni poddają się już na starcie. Następuje zderzenie z rzeczywistością, obwinianie wszystkiego i wszystkich, a finalnie szukanie wymówki u siebie i powtarzanie w kółko: Nie jestem gotowa/gotowy na związek…Oszukują siebie, oszukują innych, ale tak jest łatwiej. Każdy zrozumie, mama da spokój, koleżanka przestanie wiercić dziurę w brzuchu, a on czy ona w chwilach rozpaczy będą mogli zwalić winę na to, że jeszcze nie są gotowi.

👉❤️Niestety hasła: nie jestem gotowy/gotowa na związek to najczęściej zwykła ściema. Pojawiają się najczęściej przy pierwszej porażce. Nieudana randka, brak randek, itp. Tak jak u mojej byłej klientki Kasi. Kasia po rozwodzie spędziła dwa lata na różnych portalach randkowych, była w innym biurze matrymonialnym. Niestety. Randek miała jak na lekarstwo, to stwierdziła, że nie jest jeszcze gotowa na związek. Jednak pod namową koleżanki, której znalazłam partnera, zdecydowała się na skorzystanie z usługi VIP. Przez 6 miesięcy intensywnie poszukiwałam dla niej partnera. Pierwsze co, to kazałam jej zmienić zdjęcie oraz zabroniłam rozmawiać o tym, że nikt przez dwa lata nie chciał umówić się z nią na randkę. Przeczytała mój poradnik, zaczęła słuchać co interesującego facet ma do powiedzenia, wyrzuciła zdjęcie byłego, przestała o nim rozmawiać na randkach. Znalazła nowego partnera, jest szczęśliwa i gotowa na miłość.

Dlatego Ty:
👉❤️Zamiast mówić: nie jestem gotowy/gotowa na związek. Zacznij zadawać sobie pytania:
Co muszę zrobić aby być gotowy/gotowa na związek?
Gdzie jeszcze mogę poszukać partnera?
Z czym sobie nie radzę w randkowaniu?
Kto mi może pomóc?
Czy potrzebuję wsparcia psychologa, coacha, swatki?

👉❤️Dodatkowo warto popatrzeć sobie na swoje obecne życie. I wyobrazić sobie siebie za 5 lat. I ponownie zadać sobie pytania:
Jak będzie wyglądało moje życie za 5 lat jeśli teraz nie zrobię żadnego kroku?
Czy będę mogła/ mógł żyć tak jak teraz?
A jak może wyglądać moje życie jeśli zapomnę o wymówkach i zacznę działać. Znajdę miłość?
Jak będzie wyglądał mój dzień? Święta? Wakacje?

👉❤️Zapamiętaj!
Każdy z nas płaci za własne działanie i brak działania. Jeśli Ty nie zrobisz pierwszego kroku, to nikt go za Ciebie nie zrobi. Nie pomogę Ci jeśli się do mnie nie zgłosisz, nie umówię na randkę. Życie jest tylko jedno i warto czerpać z niego garściami. Miłość dodaje skrzydeł. A tak naprawdę w ocenie innych nikt nie jest na nią gotowy. A jednak ona przychodzi…

Pozdrawiam
Swatka AnnaDodaj komentarz