Ile możesz czekać?

👉❤️Kiedy miałaś dwadzieścia lat wierzyłaś, że wszystko co dobre jeszcze przed tobą. Najpierw kariera, podróże, przelotne znajomości… Patrzyłaś z politowaniem na koleżanki, które dały sobie zrobić dzieciaka… One wegetowały w domu z dzieckiem, Ty zdobywałaś świat, byłaś królową życia.

👉❤️Kiedy dobiłaś do trzydziestki, kupiłaś mieszkanie w modnej dzielnicy, na kredyt, ale zawsze. Dobry samochód, awansowałaś. Nawet zdecydowałaś się na stały związek z przystojnym, wykształconym mężczyzną, zaczęłaś myśleć o założeniu rodziny, małżeństwie, ale za kilka lat, wtedy gdy spłacisz kredyt, awansujesz na jeszcze lepsze stanowisko.

👉❤️Kiedy stuknęła Ci czterdziestka, wypalona zawodowo, zestresowana wracałaś z pracy po dziesięciu godzinach do przestronnego, pustego mieszkania w modnej dzielnicy. Nie musiałaś już tyle pracować, kredyt dawno spłaciłaś, mogłaś żyć jak tylko chciałaś, ale w pracy zapominałaś o własnych potrzebach, niczym robot, automatycznie wykonywałaś swoje obowiązki… Żyłaś życiem o którym marzyłaś, gdy miałaś 20 lat. Powinnaś być szczęśliwa, a jednak nie byłaś.

👉❤️Na 50 urodziny przyszła cała rodzina. Twoja siostra z mężem, dziećmi i wnukami, kuzynka Zosia z drugim mężem, twój eks z twoją przyjaciółką, twoja mama z ojcem. Było głośno, wesoło, ale kiedy wyszli, rozpadłaś się na tysiące kawałków. Przepłakałaś całą noc, przypomniałaś sobie wszystkie chwile kiedy naprawdę byłaś szczęśliwa. Maciek Cię kochał, ale Ty kochałaś tylko pracę, Adam pragnął zostać ojcem i spędzić z tobą resztę życia, ale ty nie byłaś jeszcze gotowa. Nie tak miało wyglądać twoje życie, nie o takim życiu marzyłaś. Wszystko było zaplanowane… Świadectwo z paskiem, dobre studia, kariera, podróże, mieszkanie w modnej dzielnicy, ślub, podróż poślubna, syn, córeczka… Coś poszło nie tak. Na dzieci już nie masz szans, na ślub i miłość jeszcze masz szansę. Co z tym zrobisz?

👉❤️Zrobisz coś, czy nadal będzie wyglądać przez okno, liczyć, że twój mężczyzna Cię zauważy. Ile można czekać? Czy za mało straciłaś?
Czy nadal chcesz budzić się w pustym łóżku, wracać do pustego mieszkania, w którym słyszysz tylko własne myśli?
Kto poda Ci herbatę gdy złapiesz grypę? Kto przytuli gdy coś w pracy pójdzie nie po twoje myśli? Komu opowiesz o swoich sukcesach? Z kim zwiedzisz Egipt? Za kim będziesz tęsknić?

👉❤️Pamiętaj! Praca, pasje, pieniądze, są ważne, ale każdy z nas potrzebuje drugiego człowieka. Każdy zasługuje na miłość.

Pozdrawiam
Swatka Anna

Dodaj komentarz